Sen gaidītā atvasare, trešdien, 9. oktobrī,  priecēja arī dambretistu saimi, kuri aizvadīja piekto Prāta spēļu olimpiādes rudens čempionātu U-15 grupā zēniem.

Šoreiz cīņās iesaistījās 31 dalībnieks, pārstāvētas astoņas komandas. Cīņā par čempionāta medaļām tāpat kā iepriekšējā turnīrā iesaistījās labākie no U-9 un U-12 grupas čempionātiem. Deviņgadīgo zēnu Roberta Maikūna īpašumā jau bija zelta un sudraba medaļas, bet ar sudraba un bronzas medaļām lepojās Roberta klases biedrs Renārs Staškevics . Vai ari šoreiz mazajiem cīnītājiem izdosies iepriecināt savus vecākus un audzinātāju Intu Šarikovu. No 31 dalībnieka aiz divu vārdiem rakstīta pirmā sporta klase, vienam otrā sporta klase un 16 dalībnieki iepriekš izpildījuši trešās un ceturtās sporta klases normatīvus. Ne visiem zināms, ka pirms četrām dienām mājup no Rīgas skolēnu čempionāta ar galveno balvu un zelta medaļu U-12 vecuma grupā pārbrauca Roberts Maikūns. Kā veicās šodien? Astoņās cīņās gūtas piecas uzvaras un nospēlēts neizšķirti ar pirmās sporta klases dambretistiem Reini Štālu (pirmā vieta 7 punkti) un Deniju Vilhelmu Kraukli (trešā vieta 6 punkti) un otrās sporta klases dambretistu Evertu Rūdolfu Lepsi (ceturtais 5,5 p.). Rudens čempionāta U-12 grupas čempions Everts uzvarēja trīs pretiniekus, bet ar pieciem nospēlēja neizšķirti, tajā skaitā pēdējā kārtā ar šāsdienas čempionu Reini Štālu, un pēc papildkoeficienta apsteidza noslēguma tabulas piekto un sesto vietu ieguvējus vecsaulieti Leo Jonikānu un Heviju Trīberu no Uzvaras pamatskolas. Ar vietu aiz “olimpiskā sešinieka” šoreiz jāsamierinās Renāram Staškevicam, kurš piecus pretiniekus, bet trim teica nepatīkamo vārdiņu “padodos”. Trim labākajiem vēlreiz apliecināt savu māku uzvarēt būs 30.oktobrī sacenšoties ar U-18 grupas vecuma jauniešiem.

Komandu vērtējumā pārliecinošu uzvaru guva Bauskas 2.vidusskolas zēni. Komandai punktus sagādāja bez Denija, Niks Naidžels Zeltiņš un Arkādijs Pašišņaks. No 2.vidusskolas uz Valsts ģimnāziju pārnākušais izlases dalībnieks Pāvels Seredickis kopā ar jaunajiem cīņu biedriem Dāvidu Djačuku un Kristeru Hardiju Dervinu izcīnīja otro vietu. Trešā vietā vecsaulieši, seko Bauskas pilsētas un Uzvaras pamatskolu un Pilsrundāles vidusskolas izlases. Nākamtrešdien, 16.oktobrī veiksmi vēlēsim rudens čempionāta U-15 vecuma grupas meitenēm.

[ngg src=”galleries” ids=”50″ display=”basic_thumbnail”]